KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Afşin Meslek Yüksekokulu

2018 - 2019 AFŞİN MYO MEZUNİYET TÖRENİ-07.05.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Afşin Meslek Yüksekokulundan (MYO) mezun olan 100 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Afşin Meslek Yüksekokulu'nda 2018-2019 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrenciler keplerini gökyüzüne fırlattı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Afşin Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, üniversite olarak, insan merkezli bir eğitim, öğretim sergilediklerini söyledi.

çen gün gelişmeye, büyümeye devam ediyoruz. Üniversite olarak çok sayıda bilimsel yayınlar üretiyoruz. Proje araştırma ve geliştirme birimini kurduk. Şu anda yoğun bir şekilde Avrupa Birliği, TÜBİTAK ve DOĞAKA’ya birçok proje yapıyoruz. Üniversitemizden sadece TÜBİTAK'a 46 proje gönderdik. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tüm fakültelerde yükselen bir ivme yakaladı. Bunların hepsi öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimizin emekleriyle oluyor. Buradan mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki iş hayatlarında ve aile yaşantılarında başarılar diliyorum. " açıklamasında bulundu.

 

Meslek Yüksekokulu eğitim gören 100 öğrencinin 2 yıllık bir eğitimin sonunda diplomalarına kavuştuğunu ifade eden Afşin Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Yeşilkaynak, "Ailelerinden aldığımız emanetleri, tekrar yuvalarına gönderme vakti geldi. Öğrencilerimize en iyi eğitimi vermek, bilgi donanımıyla yetiştirebilmek için elimizden geleni yaptık" dedi.

Okuldan mezun olan öğrencilerin iş ve sosyal yaşantılarında sayısız başarılara imza atacağına inandığını söyleyen Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Tuncay Yeşilkaynak, " Okulumuzun akademik kadrosu öğrencilerimize sadece teknik bilgileri öğretmedi. Aynı zamanda sorumluluk sahibi olmayı ve bir ekibin parçasını olmayı, paylaşmayı, topluma karşı görevlerini öğretti. Akademik kadromuza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz için bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerini içinde barındıran bir süreç başlıyor. Bugün hak edilen diplomalar sizlere çok önemli sorumluluklar yükleyecek ve bunların üstesinden rahatlıkla geleceğinizi biliyoruz. Bu süreçten sonra toplumda örnek gösterilecek kişiler olmak için gayret etmenizi umut ediyoruz. Okulumuzdan mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Tören'de Afşin Meslek Yüksekokulu birincisi Songül Kamalak ve bölümlerde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Mezuniyet töreni, okul bahçesinde hazırlanan eğlence programı ve öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasının ardından son buldu.

Törene, Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar, bölüm başkanları, akademik üyeler, mezun olacak öğrenciler ile aileleri katıldı.