KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Afşin Meslek Yüksekokulu

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Not Ortalamasına Göre Yatay Geçiş Duyurusu-13.07.2020

Akademik Genel Not Ortalamasına Göre Yatay Geçiş Başvuru Koşulları

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Yurt İçi Yatay Geçiş Kontenjanları

Kurum İçi Yatay Geçiş Kontenjanları

 Yurt Dışında Öğrenim Gören T.C. Uyruklu Öğrenci Kontenjanları

 Yurt Dışında Öğrenim Gören T.C. Uyruklu Öğrencilerle İlgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Kararı

Çift Anadal ve Yandal Kontenjanları (Çift Anadal ve Yandal başvuruları ilgili Fakülte/MYO/YO yapılacaktır.)

(I. öğretimden II. Öğretime geçiş işlemleri için İlgili Fakülte /Yüksekokul/Meslek Yüksekokuluna başvuru yapılacak; II. Öğretiminden I. Öğretime geçişler sistem üzerinden Online yapılacaktır.)

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE İSTENİLEN BELGELER

Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur. Başvurular elektronik ortamda (on-line) olarak yapılacak olup; Posta, e-posta, kargo veya şahsen başvuru kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!... 


1–Öğrenci Belgesi *, (PDF olarak yükleyiniz)

2Not  Döküm Belgesi (Transkript) *, Başvuran öğrencinin eğitim gördüğü Yükseköğretim kurumundan alınacak, (Not Döküm belgesi birden fazla sayfa olması durumunda tüm belgeler taranıp Adobe Reader (PDF) olarak yüklenmesi gerekmektedir.

3–**ÖSYM Sınav Sonuç Belgesinin internet çıktı **, ** Bu belgeyi Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrenciler yükleyecektir.(PDF  olarak yükleyiniz)

4–Disiplin Cezası almadığını belirten belge *, (Not Döküm (Transkript) veya öğrenci belgesinde belirtilmişse bu belgeye gerek yoktur.)   (PDF olarak yükleyiniz

4–İlk Yüzde On'a girdiğini belirten belge *, (II. Öğretimden I. Öğretime geçiş yapacak ve ilk yüzde onda olan öğrenciler yükleyeceklerdir.) (PDF olarak yükleyiniz)

5**Üniversite Başarı Sıralamasını gösterir belge** ,  (Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi Öğretmenlik Programlarına Başvurabilmek İçin İlgili yılındaki ÖSYS kılavuzlarında yer alan Başarı Sıralamasına sahip olmak) (PDF olarak yükleyiniz) ** Bu belgeyi Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrenciler yükleyecektir. 

 * T.C. Uyruklu Olup Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrencilerin yukarıda istenilen belgelerin Türkçeye tercüman tarafından çevrilmiş olması ve eksiksiz yüklenmesi gerekmektedir. 

** Bu belgeyi Yurt dışından yatay geçiş yapacak öğrenciler yükleyecektir.

 Belgelerin yüklenmesinin sorumluluğu öğrenciye aittir. Evrakların sisteme yüklenmesinde ortaya çıkacak sorunlardan üniversitemiz sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge olması durumunda yatay geçiş işlemi yapılamayacaktır.

 Yatay geçişle alakalı her türlü sorularınızı başvuru yapmak istediğiniz Birime sorabilirsiniz. Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu İletişim Numaraları için Tıklayınız;