KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Afşin Meslek Yüksekokulu

Afşin MYO Madencilik Teknolojisi öğrencilerinden Teknik Gezi-21.03.2024

Madencilik ve Maden Çıkarma Bölümü Maden Teknolojisi Programı öğrencileri ve öğretim elemanları, Kahramanmaraş ili Afşin-Elbistan Bölgesinde faaliyet gösteren Çelikler Holding firmasına ait Afşin-Elbistan Linyit İşletmeleri’ne teknik gezi düzenledi.


Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Zafer ÖZGEN ve Öğr. Gör. Muhammed Cuma ÖZTUNÇ koordinatörlüğünde gerçekleştirilen teknik geziye Afşin Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nurettin KOCA’ da katıldı.


Madencilik ve Maden Çıkarma Bölümü Maden Teknolojisi Programı öğrencileri, Çelikler Holding tarafından faaliyeti sürdürülen Türkiye’nin birinci, dünyanın üçüncü büyük Linyit işletmesinde bulunan kömürün çıkarıldığı sahayı, sahada bulunan Bagger (Kazıcı) bölümünü ziyaret ettiler.


Saha ziyareti sonrası Afşin-Elbistan Linyit İşletmesi’nin çalışma sistemi, staj ve iş olanakları konularında bilgiler alındı. Teknik geziye katılan Maden Teknolojisi Programı öğrencileri, okulda teorik olarak gördükleri ilgili derslerin içeriklerini sahada uygulamalı olarak görme fırsatı yakaladılar.


SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı