KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Afşin Meslek Yüksekokulu

Afşin Meslek Yüksekokulunda KSÜ Proje Geliştirme ve Koordinasyon Birimi tarafından seminer verildi-14.01.2020

09.01.2020 tarihinde Afşin Meslek Yüksekokulu ve Afşin Sağlık Yüksekokulu Akademik personeline yönelik olarak üniversitemiz Proje Geliştirme ve Koordinasyon Birimi Akademik personelleri Dr. Öğr.Üyesi Tarık YÖRÜKOĞLU, Öğr.Gör. Tuğberk ANÇEL ve Öğr. Gör. Hamdi AYYILDIZ tarafından “Ulusal ve Uluslar arası Hibe Programlarına Proje Hazırlama ve Proje Kültürünün Geliştirilmesi” konulu seminer vermişlerdir.

Öğr. Gör. Tuğberk ANÇEL; konuşmasında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerini kapsayan TR63 Düzey 2 Bölgesinde ekonomik ve sosyal gelişmeyi, katılımcı bir yaklaşımla planlamak için kurulan ve önemli fon kaynakları bulunan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOĞAKA) proje desteklerinden bahsetti. Bu kapsamda Mali Destek Programları, Teknik Destek Programları, Fizibilite Destek Programları ve Güdümlü Proje Destek Programı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca hazırlanan projelerin yüklenildiği sistem olan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden de uygulamalı olarak çeşitli bilgileri dinleyicilere aktardı.

Öğr. Gör. Hamdi AYYILDIZ ise: Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 24 ayrı ana fon kaynağından birisi olan Erasmus+ Programı kapsamındaki KA1, KA2 ve KA3 başlıklarından bahsederek, burada kullanılan Salto-Youth ve EPALE platformlarının kullanım amaçları ve kullanımı konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Dr. Öğr. Üyesi Tarık YÖRÜKOĞLU ise; seminerde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan, Avrupa Birliği ve ülkemiz eş finansmanıyla oluşturulan, Ar-Ge ve inovasyona yönelik projeler başta olmak üzere, ekonomide rekabet gücünü artırmaya yönelik olarak tasarlanan bir çatı programı olan “Rekabetçi Sektörler Programı” hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Sosyal sorumluluk ve büyükelçilik projelerinden de bahseden YÖRÜKOĞLU, örnek proje uygulamalarına da değinerek konuşmasını sonlandırdı.

Program sonunda Afşin Meslek Yüksekokulu ve Afşin Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tamer RIZAOĞLU tarafından konuşmacılara plaket takdim edildi. Ayrıca 2019 yılı içerisinde Bilimsel çalışma ve yayın faaliyetlerinde bulunan Afşin Meslek Yüksekokulu ve Afşin Sağlık Yüksekokulu akademik personellerine misafir konuşmacılar tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.