KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Afşin Meslek Yüksekokulu

Üniversitemizin 30. Yıl Dönümünde 30.000 Fidan Dikim Etkinliği Kapsamında Aşık Mahzuni Şerif Yerleşkesinde Fidan Dikimi Yapıldı -08.04.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitenin (KSÜ) kuruluşunun 30. yıl dönümü dolayısıyla Afşin Meslek Yüksekokulu ve Afşin Sağlık Yüksekokulu’nda fidanlar toprakla buluşturuldu.

Aşık Mahsuni Şerif yerleşkesinde gerçekleşen törende konuşan Afşin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Tamer Rızaoğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan üniversitemiz Orman Fakültesi Koordinatörlüğünde, İlimiz Orman Bölge ve ilçemiz orman işletme şefliğinin desteği ve Kahramanmaraş Orman Mühendisleri Odası’nın katılımlarıyla startı verilen üniversitemizin merkez ve taşra birimlerinde sırasıyla gerçekleştirilmeye başlanan ve bugünde bizim ev sahipliği yaptığımız geleceğe nefes etkinliğine hoş geldiniz. Geleceğe nefes kampanyası geçtiğimiz yıl tüm ülkemizde yaşadığımız orman yangınlarının ciğerlerimiz de açmış olduğu yaraya nasıl merhem olacağını söylemeye bile gerek yok. Ülke olarak, toplum olarak, yaşlısıyla genciyle, köylüsüyle, kentlisiyle, öğrencisiyle, hocasıyla ülkemizi yeşile boyamak için var gücümüzle çalışmalıyız.

1992 yılında kurulan üniversitemizin 30. yıl kutlama etkinlikleri kapsamına ve bu Kampanyayı da ekleyerek bahsettiğim topyekün ağaçlandırma mücadelesinde bizim ve bir nebze de olsa katkımız olmasına zemin hazırlayan başta üniversite Rektörlüğümüze, Orman Fakültesi Dekanlığımıza Orman Bölge Müdürlüğümüze ve diğer katılımcı paydaşlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Serin konuşmasında, Üniversitemizin 30. Kuruluş yılı kutlama etkinlikleri kapsamında şehir merkezi ve ilçelerdeki dikim sahalarında 30 bin fidanın toprakla buluşturulacağı hususuna ve ağaçlandırma konusunda yapılan çalışmaların önemine dikkat çekerek, etkinliğe katılım ve emek sağlayan herkese teşekkür etti.

Törene, KSÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Serin, Afşin İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Gümüşay, Orman Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Kadir Karakuş, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Hüseyin Akçay, Afşin İlçe Gençlik Ve Spor Müdürü Asef Arslan, Afşin Aile Sağlık Ve Toplum Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Boz, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sıtkı Can, Afşin Orman İşletme Şefi Emin Selbisu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı